מחמאות או לא להיות 2

כל יום קורה משהו טוב. מחמאות או לא להיות. (פוסט שני מתוך שלושה)
לרובנו יש נטייה להדוף מחמאות. אנחנו חושבות שזו צניעות אבל הצניעות האמיתית היא להכיר בערך עצמנו. הדיפת המחמאות מגיעה ממקום עמוק בתוך התודעה שלנו ומבטאת מערכת יחסים – סליחה בנות – מעוותת עם המציאות. כי אם את מקבלת מחמאה ואת לא מצליחה להגיד פשוט, תודה! איזה כיף לשמוע  – גם אם את מרגישה הכי הפוך מהמחמאה – חבל. את לוקחת אנרגיה משובחת וזורקת אותה לפח. את לוקחת רגע של שמחה והודפת אותו ממך. ואחר מכך את מסתובבת עם רגשות שליליים עלייך ועל העולם. לא חבל?

תודה, איזה כיף!

כל יום קורה משהו טוב. בואי נעשה משחק קטן. תגידי את המחמאה בקול רם וגם את התשובה שכתבתי.
1. פוגשת אותך חברה שלא ראתה אותך זמן מה ואומרת לך – "וואוו, כמה את יפה!" מה את עונה לה? " תודה! איזה חמודה את! באת לי בזמן! איזה כיף לשמוע!"
2. חברה – שכנה פוגשת אותך בסופר, את עם בגדי הבית שלך, השערות מרוטות והיא אומרת לך: "את נראית מיליון דולר!". איך את מגיבה? " תודה! מיליון דולר זה אני"
3. את עצמאית, וקולגה אומרת לך: "העסק שלך נפלא, השיווק שלך מעולה!" איך את מגיבה? " תודה! איך אני מאושרת לשמוע ששמת לב!"
4. הגננת אומרת לך שהילד שלך מתקדם יפה. מה את עונה לה? "תודה! כפרה עליו חיים של אמא!"
5. טרחת מאד על ארוחת שישי והאורחים מתמוגגים. "את בשלנית מעולה!" הם אומרים לך. מה את עונה? "תודה! מה אני לא עושה בשביל שלכם יהיה טעים אהובים"

עופי על עצמך.

כל יום קורה משהו טוב. לאחרונה אני מוצאת את עצמי מעמיקה בחקר התודעה וההשפעה שלה עלינו ביומיומנו. בתקופות כאלה אני חוקרת בכמה מתודולוגיות רוחניות שאני פוגשת ובכולן, כולן כולן כולן מדברים על אהבה עצמית כבסיס חשוב, משמעותי ועמוק לאיכות חיים. ככל שאת אוהבת את עצמך, ככה אוהבים אותך. ככל שאת מעריכה את עצמך, ככה יעריכו אותך. ככל שאת מביעה את האהבה העצמית הזו כלפי חוץ – את מלמדת את הילדים שלך ואת הסביבה שלך לאהוב את עצמם. ככה, פשוט. כן, לצערי אני יודעת שזה לא פשוט. על כך ארחיב מחר. 
—-
מזמינה אותך לבדוק מה קורה בדצמבר בסטודיו

אתן לך רמז
סייל דצמבר \ סדנאות אמא ובת בחנוכה \ מתנות נהדרות ליום המורה
כל הפרטים והמידע, כאן 

לוגו של וואטסאפ כתבו לי כאן
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן