בן סרגן מצוי – הדרכה לסריגה

פגשתי ברחבי הרשת את האומנית והיוצרת Ann Wood  שבאמת העיפה לי את המוזה וההשראה. כל כך אהבתי את מה שהיא יוצרת. כאן בלחיצה קלה על הטקסט, תוכלו גם אתן להכיר ולהתלהב. חיפשתי את הגרסה שלי, בקרושה כמובן. כל כך נהניתי ליצור את הפרחים האלה! וכמה אני שמחה לשבת לכתוב הדרכה שתאפשר גם לכם. 

בן סרגן מצוי

השראה היא דבר נפלא. היא נמצאת בתוכנו ויוצאת יום אחד. והיום הזה הגיע והתיישבתי לסרוג פרח. בתרגום שלי להשראה. כל כך נהניתי מהסריגה, מהתוצאה והנה אני כאן מדריכה אתכן. בטוחה שההדרכה והסיפור יהיה עבורכן השראה ליצירה שלכן כי ככה ההשראה עובדת. היא נטמעת בנו ויוצאת בשעת הצורך.

בן סרגן מצוי

מה עושים עם הפרח? אפשר לסרוג זר ולהניח בצנצנת. ראו תמונה.
אפשר לצרף למתנה לחברה טובה, להגיד תודה למי שמתחשק.
למי מיועדת ההדרכה – למי שיודעת לסרוג במסרגה אחת.
כמה זמן צריך? אין לי יכולת לענות על כך, תנסי ותדעי.

לסריגת הפרח - צריך

סריגת הפרח

הפרח עצמו , כדי להיות תלת מימדי ולא שטוח הוא קצת כמו סלסלה.
ההדרכה מבוססת על דוגמאות שראיתי ברחבי הרשת.
1. מתחילים ביצירת לולאה מ 4 עיני שרשרת וסגירה.
2. בשורה השניה סורגים שישה חצאי עמודים לתוך הלולאה. מתחילים בשתי עיני שרשרת הנספרים כחצי עמוד. אני סרגת את שתי השורות – הלולאה וחצאי העמודים בצבע אחד, צבעוני ולהמשך הסריגה החלפתי צבע ללבן וגווניו.
3. שורה שלישית סורגים בכל עין משורה קודמת – בעין אחת מקבץ של שלושה עמודים שנסגרים ביחד ובעין הבאה מקבץ מניפה של שלושה עמודים מלאים \ כל זה כפול 3. מתחילים בשלוש עיניים שנספרות כעמוד. סוגרים בעין שרשרת.
4. בכל שלוש עיניים משורה קודמת – מניפה של חמישה עמודים. סוגרים בעין שרשרת
\ כפול 6. 
בשלב הזה אפשר להוסיף עיניים בגוון נוסף ולקשט עם עיניים בגוון נוסף סביב עיני הכותרת.

סריגת העלה

1. מתחילים בעשר עיני שרשרת.
2. סורגים שתי עיניים שנספרות כחצי עמוד + תשעה חצאי עמודים, אחד בכל עין. זו לכאורה השדרה של העלה, נסרוג מסביבו את העלה עצמו.
3. סורגים מניפה של חמישה עמודים שמתחילה בעין הרביעית. סריגה של שני עמודים ושוב, מניפה של חמישה עמודים. סוגרים בעין שרשרת ויוצרים אותו דבר, בחלק השני של שורת חצאי העמוד.
אני סרגתי מסביב לעלה עם חוט דק יותר 2 חצאי עמודים בכל עין (שני חצאי עמודים בגלל שהחוט דק הרבה יותר) זו תוספת חיננית, לא חובה.

יצירת הפרח עצמו.

עד כאן. אני מאד מקווה שתהנו ותיצרו ותמלאו את הארץ בפרחים סרוגים לרוב ואולי יום אחד בן סרגן מצוי יהיה בקטלוג פרחי ארץ ישראל!
תהנו. אשמח לראות את הפרחים שלכם בפייסבוק שלי, כאן 

השארת תגובה

לוגו של וואטסאפ כתבו לי כאן
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן