סריגת תיק רשת

כל יום קורה משהו טוב, 69. היום אני מלמדת אתכם ליצור תיק רשת מדליק שתוכלו להשתמש בו ולהנות ממנו. תוכלו ליצור אותו לעצמכם ולשימושכם או כמתנה לחברה טובה. אתם כבר יודעים שאני יוצרת כל חיי ומרבה ליצור מוצרים שימושיים לשימושי ומפזרת אותם ברחבי הבית. בימי שלישי, ב"כל יום קורה משהו טוב" אני מלמדת ליצור מוצר חדש. מוזמנים להצטרף וללמוד!

התיק הוורוד עשוי חוט כותנה, אני סרגתי במסרגה 3-3.5. משקלו כ 100 גרם וגודלו 20 \ 28 ס"מ. תוכלו ליצור אותו כמו שאני מסבירה או תשנו אותו כרצונכם. אתם צריכים לדעת לסרוג, זו סריגה יחסית בסיסית ואפשרית גם למי שרק התחיל לסרוג לאחרונה.

סריגה במסרגה אחת, קרושה, סריגה במסרגה אחת, סדנאות יצירה, דליה ברנובר dalia be happy, עיצוב ויצירה, בנימינה

תיק רשת הוא מוצר נפלא למי שאוהב לסרוג ואוהב סיפוק מיידי כי הוא יחסית מוצר קצר. בדרך כלל פרוייקטים של סריגה הם ארוכי טווח וזמן. למה הוא משמש? זו יכולה להיות מתנה נפלאה! סל אקולגי לקניות אצל הירקן או תיק למחברת בדרך לחוג. תיק לעגלה לשים חיתולים ומוצץ. סומכת עליכם. העיקר שתסרגו, תהנו ותיצרו.

סריגה במסרגה אחת, קרושה, סריגה במסרגה אחת, סדנאות יצירה, דליה ברנובר dalia be happy' עיצוב ויצירה, בנימינה

שעור מלאכה | סדנת יצירה | סריגת תיק רשת.
בשיעורי המלאכה שלי אני מלמדת לעצב וליצור. תמיד נתחיל בחשיבה עיצובית והשראה ומשם נמשיך לאפשרויות. בסוף אני מלמדת איך ליצור את המוצר הזה, כמו שהוא. אבל אתם, תרגישו חופשי לבצע התאמות לפי רצונותיכם. אני רוצה שתדעו לסמוך על עצמכם. וחשוב לא פחות – כשעושים, טועים. אז מותר לפרום, מותר לטעות. זה ממש חלק מהתהליך כי ביצירה, כמו בחיים – כשעושים, אז טועים. תהנו מהתהליך, תשמחו מהתוצאה. אצלנו אסור להתאכזב מהתוצאה. יאללה יוצאים לדרך.

סריגה במסרגה אחת, קרושה, סריגה במסרגה אחת, סדנאות יצירה, דליה ברנובר dalia be happy, עיצוב ויצירה, בנימינה

שיעורי המלאכה תמיד מתחילים במדיטציה וחיבור לאישה היוצרת שאני. אתם מוזמנים לעצום את העיניים, לנשום מספר נשימות עמוקות, עד שתרגישו שקט. תרגישו שאתם מצליחים לנטרל את הרעש החיצוני והפנימי. כנסו לשלווה. כנסו למרחב המקודש של היצירה. זהו מרחב מקודש בו אתם לא צריכים שום דבר מלבד את עצמכם. אתם מסכימים להיות, פשוט. קחו עוד נשימה. הזמינו את היוצרת שאתם להיות נוכחת. פנו לה מקום של כבוד. חייכו אליה, אליכם ותנו לה את התחושה שהיא עכשיו מובילת הדרך, הנוכחת החשובה בסיטואציה. שהו ברגע הזה כמה שתרצו. נשימה עמוקה. פיתחו לאט את העיניים. בואו נמשיך. המלצה לביצוע מדיטציית ההתחברות ליוצרת שאתם – תקראו פעמיים את ההנחיות ככה תזכרו בעל פה ופשוט תבצעו בזרימה וברצף.

סריגה במסרגה אחת, קרושה, סריגה במסרגה אחת, סדנאות יצירה, דליה ברנובר dalia be happy, עיצוב ויצירה, בנימינה

שעור מלאכה | תיק רשת | התכנון. רגע לפני שאתם בוחרים לסרוג את התיק כפי שהוא, אני רוצה שתקדישו כמה רגעים לתכנון התיק רשת הרצוי בשבילכם. התיק שלי בגודל 20\28 ס"מ והאליפסה, בסיס התיק בגודל 20\4 ס"מ. בחרתי בצבע ורוד פוקסיה ורוד. עכשיו תיקחו סרט מידה ותמדדו על נייר את הגודל שיוצא. אני רוצה שתראו מול העיניים את הגודל ותחליטו אם זה הגודל הרצוי עבורכם. אם לא, תחליטו על גודל ואני אנחה אתכם לסרוג לפי הגודל שבחרתם. קחו בחשבון כמה פרמטרים – אחד, שהרשת נמתחת, שתיים שגודל התוצר נקבע על פי הסריגה שלכם, יש סריגה צפופה יותר ופחות. עכשיו תבחרו צבע. אני סרגתי בורוד פוקסיה. מה הצבע שאתם רוצים? אולי תשתמשו עם שאריות חוטים שיש לכם בבית? אולי אתם רוצים לשלב כמה צבעים? אולי חוט כותנה עבה יותר? בכל מקרה לא ממליצה על אקרילן או על תערובות כי חשוב שהחוט יהיה עמיד וחזק. תתאימו לחוט שבחרתם מסרגה וזהו, סיימנו לתכנן. יש לנו את הצבע, יש לנו את המידות, יש לנו את המטרה. עכשיו, ניגש לביצוע. אגב, אנחנו זקוקים לסרט מידה, אם אין לכם, הכנתי עבורכם כאן – תוכלו להדפיס ולהשתמש סרגל וירטואלי לשימושכם!

סריגה במסרגה אחת, קרושה, סריגה במסרגה אחת, סדנאות יצירה, דליה ברנובר dalia be happy, עיצוב ויצירה, בנימינה

שעור מלאכה | תיק רשת | הביצוע. מתחילים מהבסיס. סורגים אליפסה על פי התרשים המצורף אותו אסביר מיד.
סריגת האליפסה:
שורה ראשונה: מתחילים מסריגה של עיניים. אני סרגתי עד לאורך 20 ס"מ. אם הגדרתם גודל אחר, תורידו מהגודל הסופי כ 4 ס"מ ותיצרו את עיני השרשרת. למשל: החלטתם על תיק בגודל בסיס של 30 ס"מ? תיצרו עיני שרשרת באורך 26 ס"מ. בכל מקרה, תהיה סטיה של הגודל, קחו בחשבון.
שורה שניה: סורגים מסביב לעיניים עמודים. בשתי הקצוות סורגים מניפה, כמו בשרטוט. סוגרים בעין נסתרת.
שורה שלישית: סורגים מסביב שוב, כמו בשרטוט עם המניפות בקצוות.

סריגת דופן התיק והרשת:
סורגים שורה של עמודים בכל ההקף. מתחילה להיווצר הדופן – מאחר ואנחנו לא מגדילים את האליפסה, בסריגה ללא הגדלה נוצרת הדופן. החל משורה שניה מתחילים את הרשת –  2עמודים סרוגים, שתי עיניים באויר, מדלגים על שתי עיניים מהשורה הקודמת וכן הלאה. כל שורה מתחילים בשלוש עיניים באויר, כל שורה נגמרת בחיבור בעין נסתרת.
למיטיבי סריגה – תשחקו עם הרשת כרצונכם. תתפרעו. אל תגזימו בגודל הרשת שהדברים שתניחו לא יפלו.
אני סרגתי סה"כ 16 שורות של דופן שהן 28 ס"מ. שוב, תזכרו גודל המוצר מותנה בסריגה שלנוץ חשוב לכם לדייק את המידות? תסרגו שורה, תמדדו מה האורך שלה בס"מ ותחלקו מהגודל הרצוי.

סיום וחיבור הרצועות: אני מצאתי במגרות שלי שמלאות בהפתעות רצועת עור דקה. אתם – תמצאו בחנות יצירה רצועה אחרת – תוודאו שהיא עמידה מספיק. חיברתי בקצה, הדבקתי עם דבק e-6000 – אפשר גם לתפור וכדי ליצור אחדות במראה ובטח גם כדי להסתיר את ההדבקה סרגתי מסביב . זה רשות, לא חובה.

סריגה במסרגה אחת, קרושה, סריגה במסרגה אחת, סדנאות יצירה, דליה ברנובר dalia be happy, עיצוב ויצירה, בנימינה

זהו. סיימנו. התיק מוכן. תהנו ממנו. תנו במתנה או תשתמשו בעצמכם להנאתכם. אשמח אם תשלחו לי תמונות.
יש לכם שאלות? תשאלו, אני כאן – behappydalia@gmail.com 052-2948487.
תרצו ללמוד אצלי איך לעצב וליצור את התיק רשת? תקבעו איתי שיעור מלאכה – שיעור פרטי, כאן

תודה שהייתם, נתראה מחר! אתם מוזמנים לעקוב אחרי, בפייסבוק וכאן, תצטרפו אלי

השארת תגובה

לוגו של וואטסאפ כתבו לי כאן
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן