גם וגם וגם

גם וגם וגם. זו תמצית האמת כולה. זה מה ומי שאני וגם את. גם וגם וגם.
את כל כך הרבה. אני כל כך הרבה. לפעמים, זה מקשה. אני מקווה שהמילים האלה יעשו את זה קצת יותר קל. 

גם וגם וגם. היום אני אדבר על גם וגם וגם רגשי. כשאת לומדת להבין את המורכבות של הרגשות, את מבינה גם מה את יכולה לעשות. זה לא כל כך פשוט, אולי תאמרי. נכון. אבל זה שווה את המאמץ. כי כולנו, בכולנו, יש גם וגם וגם. את גם אהבה, וגם שנאה. את גם שמחה וגם עצב. את גם יופי וגם כיעור. את גם טוב וגם רע. את גם קלות וגם קושי. את גם קלילה וגם נוקשה. גם וגם וגם.

במהלך השנים, כשאני מדברת על שמחה אני שומעת שוב ושוב את השאלה – ומה עם העצב. העצב? נמצא בתוך השמחה. זו עסקת חבילה. אם נדמיין את השמחה כמקל נגלה שבצד אחד יש שמחה, בצד שני יש עצב. במקל השני בצד אחד יש יופי – בצד השני כיעור. בעוד מקל בצד אחד אהבה בצד השני שנאה. תביני. מי שיודעת לשמוח, יודעת גם יודעת להיות עצובה. מי שיודעת לאהוב, יודעת לשנוא. מי שיודעת לחוש הצלחה יודעת גם יודעת לחוש כישלון. גם וגם וגם. כל מנעד הרגשות. מי שיודעת להרגיש, מרגישה. גם וגם וגם.
ומה הפאנצ' פה? שזה עניין של בחירה. יש בך את כל מנעד הרגשות. גם וגם וגם. מה שצריך זה לבחור – מה עושה לך טוב? איפה יותר נוח לך, נעים לך. איפה את במיטבך. איפה החיים שלך טובים ונעימים. איפה את טובה לסביבה שלך יותר.
הרגשות כולם לגיטימיים. שמחה היא אפשרות. עצב הוא אפשרות. 

הבחירה שאני מדברת עליה היא בחירה של דרך חיים. ברור שיש יתרונות לבחירה בחיים של שמחה, יופי, אושר, אהבה. גם לעצמך וגם למי שסביבך – משפחתך, חברייך, ילדייך. כשאת עושה בחירה אסטרטגית בחיים של שמחה, כשאת בוחרת בשמחה את לא מבטלת את העצב. או השנאה. או הכעס. כשאת בוחרת בחיים של שמחה את בוחרת בך, בחלק היותר טוב שלך. את לא בוחרת להתעלם מהעצב. כי את גם וגם וגם.

"שמחה אמיתית באה מתוך פעולה של התכוונות פנימית ומתוך הכרה במה שאת" סאניה רומן \ לחיות מתוך שמחה. 

 "סערת רגשות" זה מצב בו כל הרגשות עושים מסיבה אצלך . השמחה רוקדת במסדרון, העצב מיילל בחדר, האהבה בסלואו צמוד עם השנאה שמקלל אותה בלי הרף היופי עושה פוזות והכיעור מריר. הם כולם אצלך בנפש ואת. לא פלא שאת מותשת. סערת רגשות היא מתישה.

ומה עושים עם כל זה? פה את נכנסת לתמונה. את לא מצטרפת למסיבה. את המבוגר האחראי שמגיע, מתבונן ומנהל את הסיטואציה. את מתבוננת ובוחרת כרגע ברגש המוביל. ברטט שינהל איתך את חייך. את מבינה שאם את בוחרת בשמחה ואהבה את לא שוללת את שאר האפשרויות. את לא עוברת לחיות בלללנד וזהו (ואולי כן, בעצם למה לא?) את בוחרת באהבה ובשמחה ואת יודעת ש-

1. הם מכילים את החלק ההפוך שלהם.

2. את מנהלת את השימוש ברגשות שלך.

3. את בוחרת בקצת יותר אהבה, קצת יותר שמחה וזהו. 

4. תמיד אפשר לרענן את הבחירה.

והכי חשוב – תבחרי את מה שעושה לך טוב. באמת באמת עושה לך טוב. טוב אמיתי. טוב ממך פנימה. טוב שמפנק את כל ההחוויה שלך ואת כל מי שאת. טוב שאיתו את יכולה להיות, בטוב.
אנחנו כבר לא ילדות. בנות 50 +-, יודעות כבר משהו על החיים. מבינות שבתכלס, אנחנו אלה שחיות אותם. אז בואי נחיה אותם טוב?

מה את אומרת?
תראי אני לא קרוצה מחומר אחר. אני מאותם חומרים. יש לי תקופות שבא לי להיכנס לתרדמת ולהתעורר כשהכל עובר. יש תקופות שהכאב הוא כמו שריטה על הלוח עם ציפורן חדה. אבל אני מודעת לעובדה שזו הבחירה שלי וכשנמאס לי, אני בוחרת אחרת. זו עבודה. יומיומית אבל אנחנו לא מהמוותרות, נכון?

 

משימה מגם וגם וגם אלייך

היום ובימים הקרובים תבדקי את מנעד הרגשות שלך, תבדקי איפה נקודת הבחירה שלך ותבדקי האם זה משרת את טובתך כרגע. שימי לב איך את מצליחה לנהל את הרגשות שלך ולשנות את הבחירה. תזכרי, שיש בך גם וגם וגם ואת, ורק את המנהלת הבכירה של כל הרגשות שלך. 

להזמנת תמונות עם מילים טובות

התמונות של Dalia be happy הן מילים שמגשימות מציאות. את מוזמנת לבחור לך תמונות מקולקציית המילים הטובות (תלחצי ותגיעי לקולקציה)לתלות מול עינייך ולזכות להשראה והעצמה והגשמה.

השארת תגובה

לוגו של וואטסאפ כתבו לי כאן
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן