מנדלה סרוגה

המנדלה הזו מתבוננת בי ואני בה בכל בוקר מחדש. היא תלויה על קיר חדר השינה שלי ועוזרת לי לפקוח את העיניים ולהתחבר, עמוק לתוכי רק בתוקף היותה.

מנדלות סרוגות הן משהו שאני מאד אוהבת לעסוק בו. יש בהן מן המנדלה, המעגל המתפתח לכדי יצירה שלמה. יש בהן את הסריגה, השילובים, הצבעים. הן משרות אנרגיה טובה בזמן הסריגה ואחר כך, כשהן משפיעות בנוכחותן בסביבה. בקיצור,
עונג צרוף.

זה פוסט של השראה, אין הדרכה (בקרוב תהינה הדרכות של מנדלות סרוגות, תעקבו אחרי)

 

סריגה זו התמסרות.

כשאני מתמסרת לסריגה, יש תמורה גדולה. הנאה צרופה. שעות על גבי שעות של אינטימיות ביני ובין החוט, ביני ובין הרעיון, ביני וביני. נותנת מקום, והרבה, לטעויות. יש לי סבלנות לפרום. מאמינה לרעיונות שמגיעים. עין אחרי עין (של סריגה). מתקדמת. 

סריגה זו חגיגה.

של שקט וריכוז. של מוטוריקה עדינה ושל עיצוב. של ביטוי אישי ושל השראה. של חברותא והכרות. של נחישות. של נוסטלגיה ושל כאן ועכשיו.

סריגה היא ריפוי עמוק.

ריפוי עמוק של כל מה שמבקש ריפוי. לא מתערבת. רק מאפשרת. לא מתדיינת עם הריפוי או מכוונת אותו. הוא פשוט, מגיע. בעוצמה.

מנדלה סרוגה היא כמו שיר. אולי שירה. כשאני מתחילה בסריגה יש לי תכנית אב, אבל אני לא באמת יודעת לאן זה יתפתח. המנדלה הזו תוכננה – והיא בפועל הגדולה ביותר שסרגתי עד כה, קוטר 50 ס"מ והיא גדולה וממלאת את הסביבה באהבה, בהתרגשות, באנרגיה טובה. 
תכננתי אותה בגווני הקרם עם צבעים. תוך כדי עבודה החלטתי מה להוסיף – איזה גוונים, צבעים, חרוזים. המנדלה מדברת אלי ואני אליה, ממש כך.
את החרוזים הוספתי אחרי שסיימתי לסרוג.

הדוגמה מבוססת על דוגמאות סריגה של מפות שמצאתי ברחבי הרשת, לא שמרתי אותן ובכל מקרה הן השתנו הרבה.

החישוק את החישוק קניתי בחנות צעצועים. כמובן שליפפתי ועטפתי בחוט. את החיבור עשיתי אחרי סיום הסריגה, הרקמה והחרוזים. בשלב הראשון חיברתי עם חוט רופף – כמו מכליב, תפר ראשוני –  לראות שהכל מסתדר והמתיחה מאוזנת ואחר כך חיברתי ממש, עם חוט ומחט סריגה. חשוב, למצוא את האיזון בין הסריג למתיחה שלו כשמותחים על המסגרת. כשסורגים, חשוב לסיים את הסריגה לפני שהמנדלה כולה מגיעה עד סוף המסגרת כדי שתהיה מתיחה. בהדרכות שאני מכינה אסביר ואפרט.

 

בפועל, זו פשוט הנאה מאד גדולה

לסרוג את המנדלה. לסיים אותה ולתלות אותה. לאפשר לאנרגיה הטובה שלה לזרוח על פני המרחב. לאפשר לצבעים ולחוטים לטוות מציאות חדשה, מהנה וטובה.
ממליצה לך מאד לסרוג לך מנדלה, גדולה או קטנה ולהנות מחוויה יצירתית ומעצימה.

הצטרפי אלינו למעגלי נשים
סורגות ויוצרות שמחה

רוצה לסרוג איתי?

תצטרפי אלי למועדון הסריגה בבנימינה, ימי שלישי אחה"צ, ימי רביעי בבוקר כל הפרטים כאן

או שתגיעי אלי לשעור פרטי, כל הפרטים כאן

השארת תגובה

לוגו של וואטסאפ כתבו לי כאן
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן