פשטות היצירה – re-bag שקית בד לשימוש יומיומי

כל יום קורה משהו טוב \ מַשֶּׁהוּ שהופך למַשֶּׁהוּ. יצירה בשבילי היא תמצית הפשטות. ידיים שיודעות ומיומנות ביצירה הן ידיים שמאפשרות פשטות יוצרת. זה אף פעם לא מאוחר להכניס יצירה פשוטה לחיים וגם אף פעם לא מוקדם מדי. כלומר אל תחכי לפנסיה. תיצרי, תעשי, תהיי השראה, תלמדי. אנחנו מגדלים דור שלא יודע ומתגעגע.

והיום ב מַשֶּׁהוּ שהופך למַשֶּׁהוּ. 

אנחנו יוצרות שקית בד. מחליפות את שקית האוכל מניילון. בכל בית משתמשים בממוצע בשלוש שקיות סנדוויץ ביום, X כ 200 ימי לימוד סה"כ נחסוך לסביבה 600 שקיות נילון. תכפילו בכיתה ממוצעת של 35 ילדים – 21,000 שקיות שנחסכות לסביבה. פשוט, כי החלפנו את שקית הניילון בשקית בד רב פעמית. זה כל כך פשוט שאפשר להכין כמה וכמה שקיות בד, אם את יצירתית את יכולה לרקום את השם.
את מכבסת פעם בשבוע וחסל סדר שקיות ניילון. וכל זה ב 0!! הוצאה כי את שקיות הבד נכין מ חולצות גבריות ישנות \ סדינים וציפיות ישנות. כן. כי כמו שאני אומרת – מַשֶּׁהוּ שהופך למַשֶּׁהוּ. 

שקית מבד, לשימוש יומיומי עשויה מבד (אריג) שיש בבית – כמה פשוט, כמה אפשרי, חיוני, נפלא. פירטתי את תהליך העבודה כך שתוכלי לשבת, לעשות. אין לך מכונת תפירה בבית? תמצאי תופרת, שכנה מישהי שתסכים לתפור עבורך. אני בטוחה שתמצאי פתרון.

ליצירת שקית מבד, לשימוש יומיומי עשויה מבד (אריג) – מה צריך?

1. בד כותנה לא גמיש – בד כותנה קל, עדיף ללא ליקרה ורצוי אריג (כי סריג נמתח ומורכב קצת לתפירה). אפשר לרכוש בחנות בדים ועדיף למחזר – חולצות גבריות קלאסיות עם כפתורים שיצאו משימוש, ציפיות לכריות, סדינים, מפות שכבר לא צריך.

2. סרגל או סרט מידה

3. מספריים טובים לבדים

4. עיפרון לסימון

5. שרוך לקשירת התיק

6. מכונת תפירה (שלכם או של השכנים)

7. חוט רקמה ומחט – כתוספת למתקדמים

ליצירת שקית מבד, לשימוש יומיומי עשויה מבד (אריג) – תהליך העבודה

1. מסמנים על הבד \ חולצה \ ציפית \ סדין את המידה של השקית – 20 / 55 ס"מ וגוזרים. גודל השקית נטו: 18/ 24 ס"מ. אם אתן מכינות מספר שקיות מומלץ ליצור גזרה מנייר ולהשתמש בה כשבלונה במקום לסמן שוב ושוב. 

2. גוזרים את הבד במידה שסימנו.

3. תופרים מכפלת של 2 ס"מ.

4. הופכים ותופרים את צידי השקית, ימין הבד לימין הבד. תופרים עד המכפלת.

5.  הופכים את השקית התפורה

6. זהו. השקית מוכנה.

למיטיבי לכת אפשר ואף מומלץ לרקום את שם המשתמש.ת על השקית בד שלכם.

אל תפסיקו ליצור

אנחנו ביחד נשנה את העולם. 

בשבילי להעביר סדנת יצירה זו שליחות, אני מאמינה שצריך להחזור יצירה לשגרת החיים. אם את מעוניינת שאגיע אלייך להעביר סדנה בקהילה שלך, דברי איתי 

 052-2948487

הצטרפי אלינו למעגלי נשים
סורגות ויוצרות שמחה

מחכה לך באהבה גדולה ובשמחה!

השארת תגובה

לוגו של וואטסאפ כתבו לי כאן
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן