שאל חורפי ונעים

השאל שלי ואני

בחורף הישראלי אני צריכה שיהיו לי שאלים, שיעטפו אותי בין החום לקור. את חלקם אני סורגת אותם מחוט עבה, סריגה מהירה, חוט אקריליק מלגה נעטפת איתו בשמחה ואושר. העובדה שהשאל נסרג בדוגמת תחרה מזרזת את התהליך והתוצאה מוכנה יחסית, מהר. היום אני לוקחת אתכם יחד איתי למסע בשאל טורקיז \ סריגה במסרגה אחת \ טורקיז.

השאל הטורקיז שלי

למה טורקיז?

כשאני סורגת מוצר שעוטף אותי, אני צריכה שהצבע יביא איתו אנרגיה טובה במיוחד. והטורקיז, הוא צבע עוטף ומשמח. מזמינה אותך לחשוב איזה צבע ישמח אותך, ירגש אותך, ירטיט את ליבך.

למה תחרה? בתקופה שסרגתי את השאל הזה ראיתי סדרה היסטורית ברזילאית. היו עניות, היו עשירות. העניות הלכו עם שאלים מרהיבים, סרוגים תחרה במסרגה אחת. במהלך הצפייה התחלתי לסרוג את השאל שלי. שלהם היה משולש, אני העדפתי את הישר.

למה אקרילן עבה? אקרילן הוא לא חוט כל כך מתוחכם ומאד נוח לתפעול וסריגה וזה מה שהתאים לי בשאל הזה. למה עבה? כי הימים האלה, ימי החורף שיחסית קר בהם אני נעטפת איתו וחם לי ונעים לי. והאמת, רציתי לסרוג מהר והחוט העבה נסרג מהר. 

הוראות שלי והתאמה אישית שלכך.

שאל או צעיף הם מוצרים פשוטים באופן יחסי. הוא לא צריך להיות מותאם מדי, יחסית לסוודר למשל. על כן אני מניחה לפנייך את ההנחיות שלי ומזמינה אותך לעשות התאמות לשאל שלך. הצבע שאת בוחרת, הרוחב, האורך. הדוגמה הזו נראית נהדר גם בחוט דק, כך שאין בעיה לסרוג אותה בחוט אחר. 

אם את מתקשה עם המידות תבחרי צעיף או שאל שיש לך ואת אוהבת את הפרופורציות, ותסרגי לפי אותן מידות, כבר בהמשך אני מסבירה איך. 

סריגת השאל - שלבי עבודה

1. בחירת הצבע. אנשים נוהגים לעשות עניין גדול מבחירת צבע. אני אומרת – תרגישו. נעים לכם הצבע? עושה לכם נעים בגוף? זה הצבע שלכם. אל תמהרו לבחור בשחור או אפור כברירת מחדל. תבחרו באמת את מה שמנעים לכם את הרגע.
עוטף אתכם באהבה, מרטיט את הלב שלכם. תתרגלו להתרגש. 

2. עובי החוט. זה משתנה בהתאם למה שאת אוהבת. כמו שאמרתי אני סרגתי בחוט מלגה שנסרג במסרגה 6-8, גם חוט גרנדה מתאים, תלמידות שלי סרגו. 

3. גודל השאל. השאל שלי ברוחב 42 ס"מ, באורך 180 ס"מ. שוב, זה לא גודל מחייב. תחשבי רגע אם את אוהבת שאל ארוך או קצר, רחב או צר כמעט צעיף. כמו שהמלצתי למעלה, את יכולה למדוד שאל שיש לך ולהחליט שאלו המידות.

4. השימוש. אני מתה עליו. הוא מחמם, הוא נעים והיה לי ממש כיף לסרוג אותו ועוד יותר כיף להשתמש בו בערבים הקרירים. אפשר לומר שהשאל שימושי לי בהחלט.

הדוגמה

הדוגמה מורכבת שתי שורות שחוזרות על עצמן. בכל שורה מוטיב אחד שחוזר על עצמו כך שזו דוגמה די פשוטה אחרי שמבינים את העיקרון.  ממליצה מאד לסרוג דוגמית לפני סריגת הדוגמה כולה.

הסריגה עצמה

1. שורת עיניים מותאמת לגודל שבחרת – את מחליטה על מידה וסורגת מספר עיניים בהתאם. קחי בחשבון שיש גמישות במידה לכאן ולכאן.

2. סורגים שורה של עמודים לתחילת השאל.

3. עולים 3 עיניים, סורגים עוד עמוד ליצירת שוליים יציבים ועוברים לדוגמה – מדלגים 2 עיניים, סורגים **עמוד\ 3 עיניים\עמוד באותה עין* עין באויר, מדלגים 4 עיניים ולמניפה הבאה. בסוף השורה מסיימים שוב עם 2 עמודים.

4. עולים שלושה עיניים כעמוד, סורגים עוד עמוד, סורגים באמצע המניפה משורה קודמת 7 עמודים ממניפה למניפה. בסוף שורה סורגים 2 עמודים.

סורגים את שורה 3 ו 4 עד שהגעת לאורך המתאים. 

אפשר להוסיף פרנזים.

בהצלחה.

להדפסת הדוגמה, (רק אם את חייבת להדפיס) כאן

דוגמאות רשת נוספות, להנאתך ושימושך

מוצרים נוספים מהדוגמה של השאל

כמו שסיפרתי, אני מאד אוהבת את דוגמת התחרה הזו. יש המון דוגמאות אבל אני, התאהבתי בזו. אם גם את, אז הנה כאן דוגמה נפלאה של תיק רשת, להדרכה, כאן

למען השמחה שלי, אני סורגת

כל יום. החל מימי הסרטן הלא עליזים שלי אני סורגת. כל יום, יום יום. למדתי שסריגה משמחת אותי מאד מאד! אם גם אותך, את מוזמנת להצטרף אלי למועדון הסריגה בבנימינה. כל הפרטים, כאן

מזמינה אותך להצטרף אלי ללמידה יומיומית ובה:

1. תבחרי בשמחה שלך בשבילך.
2. תצטרפי אלי לחדר הכושר שנקרא כל יום קורה משהו טוב לאימון והרחבת השמחה (והתודעה) שלך.
3. לבצע את המשימות שאני נותנת, בעיקר בימי שלישי.
4. להתפנק בהטבות והנחות, מתנות שאני נותנת
5. להיות שגרירת שמחה ולהפיץ שמחה בעולם.
6. והכי חשוב! לחיות חיים באיכות חיים גבוהה, להנות משמחה ואהבה אמיתית, אותנטית.

נעים מאד, אני דליה ברנובר

בעלת המותג Dalia be happy אני מעצבת \ יוצרת \ ססורגת \ יוצרת שמחה \ מתקשרת \ אמא לשלושה \ בת זוג \ מבנימינה \ מבאר שבע \ אשה שמחה, מלאת אהבה.

מוזמנות להצטרף אלי ולבחור בשמחה

איפה ואיך כל אלה מתרחשים?

לייק + עקבי

קבוצה שקטה

 

בכל יום אני מפרסמת פוסט בעמוד הפייסבוק שלי את מוזמנת להיכנס – כאן הלינק לעשות לייק ולעקוב ולקבל בכל בוקר את האימון היומי לשמחה.

את מוזמנת להצטרף, כאן לקבוצת וואטסאפ שקטה בה אני מפרסמת בכל בוקר את האימון היומי לשמחה. (ההצטרפות היא מהטלפון)

האם זה עולה כסף?

האימונים היומיומיים מפורסמים ואינם עולים כסף. במשך הזמן אציע לך להצטרף אלי לסדנאות, לפעילויות ולרכוש מוצרים בתשלום. מאחר ואת עוקבת אחרי, תמיד תקבלי הטבות והנחה.

אז..יאללה את מצטרפת אלי, ללמוד את
שמחת הלב שלך?

מחכה לך באהבה גדולה ובשמחה!

8 תגובות
 1. גנץ פנינה

  השאל מצא חן בעיני מאוד ,האם יש לך הוראות לסוודר לילד בגיל 1.5 .
  תודה פנינה

 2. ורדה

  כשרואים אותך זה מביא שמחה ושלווה

 3. אוה

  מהממם דלייה אשמח שתצרםי אותי לקבוצה תודה רבה

 4. דליה ברנובר

  תודה, כמה כיף לשמוע

 5. דליה ברנובר

  איזה כיף, תודה!

 6. דליה ברנובר

  תודה! לא, לצערי לא, תחפשי בקבוצות השונות בטוח תמצאי

 7. אווה

  דליה, הצעיף נראה מאוד יפה. אשמח מאוד להדרכה לשמיכת תינוק… תודה.

 8. דליה ברנובר

  תודה אוה יקרה, שמחתי לשמוע, כרגע אין לי הדרכה לשמיכת תינוק, אשתדל להכין בהמשך

השארת תגובה

לוגו של וואטסאפ כתבו לי כאן
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן