תקשור שבועי17.3.2022

היום חרגתי ממנהגי וביקשתי מההדרכה לדבר  על השראה.

מאחר ואני מזמינה אתכן להצטרף אלי לסדנת השראה בהפרעה, יוצא לי לחשוב על המילה (הנפלאה) הזו השראה שעבורי היא מונח יומיומי ועבור אחרות הוא מושג פומפוזי, מופשט ולא ברור.

התוודעתי למושג השראה ולמדתי להשתמש בו כשהתחלתי לעצב, למעשה כשלמדתי עיצוב. (מזמן…) בתהליך עבודה מובנה, כשמתחילים לעצב מתחילים בהשראה. תמיד. זה פותח את הראש, זה מרחיב את מנעד החשיבה ומכוון לעצם המטרה. בפשטות ובהנאה, בלי הרבה עניין.

עם השנים למדתי שהשראה היא למעשה מידע שקיים בתוכנו ומתכתב איתנו כל הזמן. כשאנחנו מרשים לעצמנו לעצור רגע ולהחבר להשראה שלנו, כלומר אלינו, אל עצמנו, תשובות מגיעות. כי ההשראה שלנו היא סך החלומות שלנו, מי אנחנו, איך אנחנו רוצות להיות, מה סגנון החיים שאנחנו חולמות עליו.

בתהליך עיצוב ההשראה שלנו תלמד אותנו את פאלטת הצבעים וחומרי הגלם. תנו לקבוצת מעצבים השראה אחת – למשל שוק הפשפשים ביפו ותראו איך כל אחד ואחת לוקחת את השוק למקום אישי שלה \ שלו. אחד ידבר על התחרות בשוק, השני על המבנים, השלישי על הסוחרים וכו. כי ההשראה, גם כשהיא קולקטיבית היא עדיין אישית.

 

הלוח הויזואלי המכונה "לוח השראה" הוא הביטוי האסוציאטיבי בין הנושא – למשל שוק הפשפשים לביני, לבין כל אחד ואחת מאיתנו.

אותו דבר בעולם של התפתחות אישית. לפעמים אנחנו צריכים לעצור רגע, להזכר בנו. בתקופה הנוכחית שהיא כל כך משמעותית, תקופה של מעברים ושינויים מתקיימת קריאה פנימית עמוקה להבין מי אנחנו בתוך מה שקורה. מי אנחנו, מה אנחנו רוצים, מה החלומות שלנו. איזה אמונות ודעות לשמור איזה לשחרר.

כאנחנו נפגשים עם ההשראה שלנו אנחנו נפגשים עם כמיהות ישנות ששכחנו, חוויות שרצינו לשמר, אהבות שדחינו. עם חלקים של עצמנו שמשפיעים עלינו, נרצה או לא, נכיר או לא.

חלקנו חיים בנתק מעצמנו. העולם החיצוני שואב אותנו כך שאנחנו שוכחים להתייחס לעולם הפנימי שלנו. אנחנו כל כך עסוקים להשיג תארים, כסף, חפצים, הגדרות, עד  שאנחנו שוכחים אותנו. הניתוק הזה גורם לכאב גדול. הקורונה על הסגרים שלה הזכירה לנו. אבל אם לא נעצור ונלמד, אם לא נעצור ונכיר אותנו – שום דבר לא ישתנה בעצם. הכאב יחזור. 

כשאנחנו בתוך ההשראה שלנו, אנחנו נזכרים. ההזכרות היא אסוציאטיבית ועל כן אנחנו מתקשים להפריע לה. אנחנו שואלים שאלה ויוצרים דף השראה.

ואז, מגיעות תשובות. זה ממש קסם. נוצר קסם.

בפשטות, בקלות בלי פירוטכניקה או דברים פומפוזיים. תבינו העולם הוא פשוט ומחפש פשטות, תהליכים עמוקים אפשריים בפשטות, בהנאה, ללא מאמץ מוגזם. 

השראה היא מפת דרכים חווייתית שצברנו. ההשראה משפיעה על כל הווייתינו. איזה אנשי מקצוע נהיה, איזה אנשים, איך תראה ההגשמה שלנו. כלי עבודה חשוב ומשמעותי כדי ליצור קרבה וחיבור בין האדם לעצמו. בין האדם להגשמה שלו.

המפעים במפגש עם ההשראה שלנו הוא הפשטות המפתיעה של הדברים. כשתתבוננו בהשראה שלכם מיד תבינו הכל כי יש בכם געגעוג לכל מה שנוכח שם.

אתם יכולים לשאול איזה אנשי מקצוע תהיו, איזה הורים, איזו משפחה, הבית שלכם, העיסוק שלכם, הזוגיות שלכם.

בקיצור, תפגשו עם ההשראה שלכם, תפסיקו לוותר לכם ועליכם. 

סדנאות ההשראה שלי מתקיימות אחת לחודש, לדעת מתי כנסו 
לתוכנית הפעילות החודשית של Dalia be happy כאן

 

נעים מאד, אני דליה ברנובר

בעלת המותג Dalia be happy אני מעצבת \ יוצרת \ ססורגת \ יוצרת שמחה \ מתקשרת \ אמא לשלושה \ בת זוג \ מבנימינה \ מבאר שבע \ אשה שמחה, מלאת אהבה.

מוזמנות להצטרף אלי ולבחור בשמחה

לייק + עקבי

קבוצה שקטה

תקשור אישי

אם את מרגישה שחסרות לך תשובות, שאת רוצה לדעת עוד דברים, אני מזמינה אותך לבקש ממני תקשור עבורך. את מוזמנת, בשמחה כל הפרטים, כאן

השארת תגובה

לוגו של וואטסאפ כתבו לי כאן
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן