העצמה

העצמה היא היכולת שלך לראות ולהדגיש, להתייחס לחלקים הטובים. כמו למרקר את מה שחשוב במאמר ככה את "ממרקרת" בך או בזולתך את הדברים הטובים. את לא מעלמת מהקושי. את פשוט לא עושה ממנו כל כך הרבה עניין.

הפוסט כתוב, גם מוקלט. מוזמנת להקשיב אם יותר נח לך.

ההעצמה קיבלה יחסי ציבור די גרועים בשנים האחרונות. יחד עם המילה נשית היא הפכה להיות העצמה נשית ונשחקה לתוך ה"נמאס לי לשמוע את זה" ואני אומרת – תשמיעי, תשמיעי! העצמה זו אחת הפעולות רבות החסד שאפשר להעניק אחת לשניה ואחת לעצמה. למעשה העצמה היא המילה ההפוכה לשיפוטיות.

כשאת פוגשת מישהי שלא ראית הרבה זמן והיא נראית לך, בואי נגיד, לא משהו. תמצאי משהו משהו בה ואת זה תהדהדי. 
באחת מסדנאות הסריגה יושבת אשה מבוגרת. היא מאד רצתה לסרוג אבל בכל זאת, הראיה לא משהו, הידיים לא משהו. היא סרגה. אני עודדתי אותה להמשיך. לא יוצא לי טוב היא אמרה. תמשיכי, אמרתי לה. איזה יופי, את כבר סורגת! על אף שהסריגה נראתה באמת נורא. היא המשיכה והיום היא כבר סורגת ממש, מוצרים נפלאים.
היא הצליחה כי היא התעקשה ואני, לא ביטלתי, לא שפטתי. פשוט, עודדתי. העצמתי את הטוב.
כשהבן שלי היה מקבל 100 במקצועות הספורט הייתי, ועודני גאה בו. אף פעם לא השוויתי או בדקתי את שאר המקצועות. תאמינו לי, הוא מגיע רחוק, שלא נאמר על הספורט שהוא עושה.

העצמה היא אחות בכורה ומשוחררת של העידוד. שהוא גם נפלא. העצמה זה חיבור אנושי מרגש בינך לבין היכולת, הסופר כח של זולתך. שידור ישיר ממך אליה ובחזרה. תארו לעצמכן שכולנו היינו מועצמים ומעצמות. כמה נפלא היה פה?
כשאת קוראת מאמר את ממרקרת את הדברים החשובים. אותו דבר תעשי עם עצמך ועם זולתך. תעצימי אותך. תתרגשי מהטוב שבך. תתרגשי מהיכולות שלך. תתרגשי ממה שהשגת, הצלחת, יצרת או סתם עשית.

תעצמי אותך, תעצימי את הילדים שלך, תעצימי את בן או בת הזוג שלך. תעצימי את העובדים, הקולגות, נותני השירות. תעצימי את המטופלים שלך, נכנסו אלייך שפופים ונטולי כח. תזכירי להם כמה עוצמה יש בהם. תעצימי אותם, תמרקרי את החוזקות שלהם, תזכירי להם כמה הם שווים! 

ככה בדיוק עושים טוב בעולם.

משימה מההעצמה

השבוע, בכל פעם שאת פוגשת מישהו את מעצימה אותו. מתפעלת ממנו, מתרגשת ממה שיש לו, ממה שהוא עשה. בכנות. בדיוק. בכוונה טובה. 

התמונות של Dalia be happy הן מילים יוצרות מציאות. כשאת תולה אותן לנגד עינייך את מאפשרת למילה, לאנרגיה להיות איתך וסביבך ולהגשים אותם סביבך. לבחירת קולג', מוזמנת לכאן (לחצי על המילה)

השארת תגובה

לוגו של וואטסאפ כתבו לי כאן
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן