את פומו או ג'ומו?

תגידי, את פומו או ג'ומו?

ואולי מבעבעים בך שניהם – לפעמים הפומו רוצה לכבוד אותך, לפעמים הג'ומו מגיע להרגיע אותך?

על FOMO ו JOMO , עלי ועל פשטות החיים.
שעור שביעי במסע לפשטות שלנו. מתחילות.

לאחרונה נכנסו שתי הגדרות חדשות שתי הגדרות חדשות לתופעות, תחושות שמכילות את סך הרגשות שלנו –
FOMO \ JOMO. כל אחת מהן מייצגת בעצם את הקצה השני של הסקאלה .
JOMO – ההנאה שבהחמצה Joy of missing out
FOMO – הפחד להחמיץ Fear of missing out
פגשתי את המילים האלה לאחרונה, שוב, בחיפושי ברחבי הרשת אחרי חומרי גלם בנושא הפשטות. לי הן עשו הרבה סדר. הן מנוגדות, אין טוב או רע הכל טוב ומתאים רק בתנאי, כמובן, שזה מתאים. כי זה תמיד התנאי הכי חשוב – שיש התאמה בינך לבין הרגשות שלך, הבחירות שלך ודרך החיים שלך.

מודה ומתוודה. רוב חיי הבוגרים הייתי FOMO. תחושת החמצה היתה הבית (החמוץ והלא נעים) שלי. כולם הצליחו, כולם הגיעו. בגיל 30, עם בית, בעל, משרה נחשקת, רכב מנהלים, בת נפלאה ועתיד ורוד הסתובבתי ואמרתי – אני בת 30 ועוד לא הגעתי לכלום. באסה. 

רוב חיי הייתי פומו חזק, לוהט. מחפשת את הדבר הבא, מתבוננת על אלה ועל אלה שחזרו משם והיו כאן. יש משהו מאד לא נעים בהחמצה. היא חמוצה, לא בקטע טוב. את זה אני אומרת בפרספקטיבה של זמן כמובן. אז, לא ידעתי, אלו היו חיי.

עד שלמדתי להסתכל על עצמי בחמלה ולבחור. עד שבחרתי לצעוד את מסע חיי אל החיים הטובים באמת שלי. אל החיבור שלי איתי ואל הבחירות העדינות והמדוייקות שלי. 

באיזשהו שהוא שלב הבנתי שאין לי סיכוי לנצח כאן, ב FOMO הזה. אין לי סיכוי להיות שמחה או בטוב בסיטואציה הזו. ככל שרציתי יותר, הספקתי רק את מה שהספקתי ונעשתי מתוסכלת, עצובה וכעוסה. תחושת ערך עצמי ירוד ותסכול. 

יום אחד נכנעתי לעצמי. הבנתי שדרך החיים הזו לא מובילה אותי לשום מקום, פשוט לשום מקום ואם כבר למקום רע. אז התחלתי לבחור מה אני רוצה, בזמן שאני רוצה, בדרך שאני רוצה. במה שהכי מתאים לי ולמי שסביבי – מנטאלית, רגשית, כלכלית. כמובן שמדד האושר שלי קפץ. 

בחרתי בי. בחרתי להאט. בחרתי לאפשר לי להיות בפשטות. אחר כך למדתי שקוראים לזה JOMO – ההנאה שבהחמצה. או אפילו יותר מדוייק מזה – ההנאה בהודיה. 

ואם אעזוב רגע מילים שנשמעות איטלקית ואהיה מאד כנה, אשתף שמה שבעצם מאפשר לי את השינוי האמיתי הוא המעבר להודיה והכרת תודה על כל מה שיש, כל מה שקורה. וזו בעצם תמצית הפשטות כולה.

וה FOMO וה JOMO ?

אם מתברר לי שהחמצתי משהו שהוא חשוב עבורי – יעד לטיול, הישג עסקי – אני מכניסה אותו לתוכנית העבודה שלי. ואם לא – אז לא. לא חייבת. טוב לי בחיי הפשוטים והנעימים. 

ובכנות. השינוי שעשיתי עם עצמי הוא בלתי נתפס מבחינתי. מרגש אותי כל פעם מחדש להתבונן ולדעת, להרגיש. אני כותבת את זה פה עכשיו אחרי הרבה שנים של עבודת עומק והשתנות תמידית ובכל זאת, ההבדל הזה בין FOMO ל JOMO הוא מבחינתי ההבדל בין חיים לחיים טובים בפשטות הלב. 

מזמינה אותך לבדוק האם את JOMO או FOMO והאם טוב לך שם, איפה שאת. 

שיהיה לך שבוע טוב, תהני מהטוב, תצליחי להנמיך את הרעש של הפחות טוב תקשיבי למוזיקה, תאהבי.

שתפי אותנו מה את – FOMO או JOMO 

חיבוק גדול דליה.

מזמינה אותך להצטרף אלי ללמידה יומיומית ובה:

1. תבחרי בשמחה שלך בשבילך.
2. תצטרפי אלי לחדר הכושר שנקרא כל יום קורה משהו טוב לאימון והרחבת השמחה (והתודעה) שלך.
3. לבצע את המשימות שאני נותנת, בעיקר בימי שלישי.
4. להתפנק בהטבות והנחות, מתנות שאני נותנת
5. להיות שגרירת שמחה ולהפיץ שמחה בעולם.
6. והכי חשוב! לחיות חיים באיכות חיים גבוהה, להנות משמחה ואהבה אמיתית, אותנטית.

נעים מאד, אני דליה ברנובר

בעלת המותג Dalia be happy אני מעצבת \ יוצרת \ ססורגת \ יוצרת שמחה \ מתקשרת \ אמא לשלושה \ בת זוג \ מבנימינה \ מבאר שבע \ אשה שמחה, מלאת אהבה.

מוזמנות להצטרף אלי ולבחור בשמחה

איפה ואיך כל אלה מתרחשים?

לייק + עקבי

קבוצה שקטה

 

בכל יום אני מפרסמת פוסט בעמוד הפייסבוק שלי את מוזמנת להיכנס – כאן הלינק לעשות לייק ולעקוב ולקבל בכל בוקר את האימון היומי לשמחה.

את מוזמנת להצטרף, כאן לקבוצת וואטסאפ שקטה בה אני מפרסמת בכל בוקר את האימון היומי לשמחה. (ההצטרפות היא מהטלפון)

האם זה עולה כסף?

האימונים היומיומיים מפורסמים ואינם עולים כסף. במשך הזמן אציע לך להצטרף אלי לסדנאות, לפעילויות ולרכוש מוצרים בתשלום. מאחר ואת עוקבת אחרי, תמיד תקבלי הטבות והנחה.

אז..יאללה את מצטרפת אלי, ללמוד את
שמחת הלב שלך?

מחכה לך באהבה גדולה ובשמחה!

השארת תגובה

לוגו של וואטסאפ כתבו לי כאן
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן