פשטות שמחת הלב

בכל תקופה, בכל שינוי, שבר, משבר או תעתעוע אחר אני מבינה כמה הכלים המנטליים והרוחניים שרכשתי לי במהלך השנים, עוזרים לי לצלוח את התקופה בלי להתמוטט. 

לאחרונה עברתי תקופה שכזו, של קושי מנטלי, הרגשה כאילו משהו גדול נשבר בתוכי. זה לא היה קל, כלל וכלל לא אבל ידעתי, שאני לא נשאבת לקושי, שהראש שלי מציץ למעלה אל האור. 

כבר שנים שאני מטפחת את החוסן המנטלי שלי. אחת התחושות הכי קשות שחוויתי בחיי היתה התחושה של השבר. להישבר. להתמוטט. כאב חד של ייאוש. ההרגשה שאולי אני נשארת פה, במקום השבור בלי קרן של אור, בלי יכולת לקום. כאב שקשה לשאת, שבר שקשה לאחות.

 

לאט לאט יצאתי משם, זה היה מאד מזמן אבל ידעתי שאני בוחרת באור, בטוב, באהבה. לא מיד ידעתי גם הבחירה היתה תהליך אבל ידעתי, שלשם אני לא חוזרת. 

על כן, ובאמת, הקדשתי את חיי – ועודני ליצור תשתית עמוקה של חוסן, שמחה, אופטימיות, אמונה בטוב, חיבור עמוק לפשטות הקיום, לאהבה, לשמחה. זו עבודה שאינה נגמרת, הכל מאד שביר ובר שינוי. זו תחזוקה שאין לה סוף. אי אפשר להגיד – הגעתי – אפשר רק לצעוד בדרך ולאסוף עוד כלים. שעוזרים לקום כשקשה, שעוזרים לצלוח את היומיום בטוב. כי מגיע לי ולך ולכולנו לחיות חיים טובים. פשוט, מגיע לנו.

אנחנו לא יכולות לשנות את כל העולם. אנחנו יכולות לשנות את עצמנו. את הנוכחות שלנו במקום הזה. את זווית הראיה ואת תפיסת העולם הדיכוטומית של טוב ורע. ללמוד שבחיים יש הרבה צבעים וגוונים. לדעת שאנחנו לא לבד. ללמוד את הרוח. לסמוך על הבריאה. 

אני אשה שלא מוותרת. נחושה עד הסוף. מתעקשת על איכות חיי. איכות חיי מוכתבת מהרגשות שלי, מהתחושות שלי. אלה מושפעים ממצב התודעה שלי, מעבודת ההתפתחות שלי. ובקיצור : זה עובד. כשמגיע לפתחי שבר, תחושה של קושי, דכדוך אני מאפשרת להם להגיע כי אני יודעת שהגל חולף. הכלים המנטליים שיש לי כבר חזקים יותר.

במסע שלנו אל שמחת הלב שלנו אנחנו אוספות כלים שיעזרו לנו, יגשרו ביננו לביננו. המסע לשמחת הלב הוא המסע שלנו אל עצמנו, אל הניצוץ שאנחנו, החלקיק האלוהי שאנחנו, פשטות הקיום שאנחנו. אני מול אני, את מול עצמך בקבלה, אהבה ושמחה גדולה. בדיוק ככה. כגודל הקלישאה גודל האמת שלה.

 

שמחת הלב היא מקור השמחה

השמחה הטהורה, גרעין השמחה שלנו שנמצא בתוך הלב שלנו, שדומה לשריר (דמיוני), שאיתו הגענו לעולם. שמחת הלב אינה תלויה בכלום היא פשוט שם, מחכה לנו בסבלנות שנשתמש בה ונתחבר אליה. 

שמחת הלב היא מקור השמחה. דמיינו לב בתוך לב כי השמחה גם היא פועמת בתוכנו. מקור קדום של אנרגיה טובה שחי בתוכנו ועובר איתנו כמו אש התמיד ולעולם לא נכבה. גם כשנדמה לנו שחשוך, מאד חשוך לנו. 

הידיעה ששמחת הלב נמצאת בתוכנו בלי קשר למה שנעשה או נרגיש זו ידיעה שאני שואבת ממנה המון טוב. גם כשרע לי, עצוב לי, מדכדך, קשה אני יודעת שיש לי לאן לחזור. גם לך, לכולנו. או כמו שאמרתי בעבר, כשאני שמחה אפילו יותר נעים לי להיות עצובה.

כי אני מוגנת ושמורה. שמחת הלב שלי שומרת עלי. שמחת הלב שלך שומרת עלייך. שמחת הלב של הילדים שלנו שומרת עליהם. הדבר היחיד שצריך הוא לדעת ששמחת הלב נמצאת. שיש לנו בית שאפשר לחזור אליו. 

כן זה פשוט. כל הידע על השמחה, כל הדבר הזה שנקרא התפתחות אמור להיות פשוט. זה דורש התמסרות ואמונה, הסכמה והתמדה. אבל ברגע שאת בוחרת להיות בהתפתחות, ללמוד דעי לך שזה אמור להיות פשוט. כי זו השאיפה הכי אותנטית שלנו בחיים לדעתי – להיות בפשטות.

שמחת הלב מאפשרת את הפשטות הזו כי כשהיא מפעפעת בנו, היא מפנה את תשומת ליבנו לטוב של החיים.

אנחנו רק בתחילת המסע. תהיי סבלנית. 

למען השמחה שלי, אני סורגת

כל יום. החל מימי הסרטן הלא עליזים שלי אני סורגת. כל יום, יום יום. למדתי שסריגה משמחת אותי מאד מאד! אם גם אותך, את מוזמנת להצטרף אלי למועדון הסריגה בבנימינה. כל הפרטים, כאן

מזמינה אותך להצטרף אלי ללמידה יומיומית ובה:

1. תבחרי בשמחה שלך בשבילך.
2. תצטרפי אלי לחדר הכושר שנקרא כל יום קורה משהו טוב לאימון והרחבת השמחה (והתודעה) שלך.
3. לבצע את המשימות שאני נותנת, בעיקר בימי שלישי.
4. להתפנק בהטבות והנחות, מתנות שאני נותנת
5. להיות שגרירת שמחה ולהפיץ שמחה בעולם.
6. והכי חשוב! לחיות חיים באיכות חיים גבוהה, להנות משמחה ואהבה אמיתית, אותנטית.

נעים מאד, אני דליה ברנובר

בעלת המותג Dalia be happy אני מעצבת \ יוצרת \ ססורגת \ יוצרת שמחה \ מתקשרת \ אמא לשלושה \ בת זוג \ מבנימינה \ מבאר שבע \ אשה שמחה, מלאת אהבה.

מוזמנות להצטרף אלי ולבחור בשמחה

איפה ואיך כל אלה מתרחשים?

לייק + עקבי

קבוצה שקטה

 

בכל יום אני מפרסמת פוסט בעמוד הפייסבוק שלי את מוזמנת להיכנס – כאן הלינק לעשות לייק ולעקוב ולקבל בכל בוקר את האימון היומי לשמחה.

את מוזמנת להצטרף, כאן לקבוצת וואטסאפ שקטה בה אני מפרסמת בכל בוקר את האימון היומי לשמחה. (ההצטרפות היא מהטלפון)

האם זה עולה כסף?

האימונים היומיומיים מפורסמים ואינם עולים כסף. במשך הזמן אציע לך להצטרף אלי לסדנאות, לפעילויות ולרכוש מוצרים בתשלום. מאחר ואת עוקבת אחרי, תמיד תקבלי הטבות והנחה.

אז..יאללה את מצטרפת אלי, ללמוד את
שמחת הלב שלך?

מחכה לך באהבה גדולה ובשמחה!

תגובה אחת
  1. יעל שביט

    נעים מאוד להכיר
    אשמח להצטרף לאימון היומי
    תודה מכל הלב

השארת תגובה

לוגו של וואטסאפ כתבו לי כאן
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן