סבלנות

סַבְלָנוּת. זו היכולת שלי ושלך להבין ולדעת שלדברים לוקח זמן להתהוות ולהיות. 
”לַכֹּל, זְמָן; וְעֵת לְכָל-חֵפֶץ, תַּחַת הַשָּׁמָיִם. עֵת לָלֶדֶת, וְעֵת לָמוּת; עֵת לָטַעַת, וְעֵת לַעֲקוֹר נָטוּעַ.“

הפוסט גם מוקלט, להאזנה נעימה, כאן

 

הסבלנות מזכירה לי וגם לך את היכולת להשתמש באורך הרוח שטמונה בנו, להנות מהזכות שיש לנו לאפשר, לתת לדברים להיות, לקרות. גם אם הדברים נראים לנו כשיבוש אנחנו מבינות שיש מי שמשגיח, התמונה גדולה וחכמה מסך חלקיה ולדברים, לתוצרים לוקח זמן. אנחנו חיים בעידן של חוסר סבלנות, רצון לתוצאה מידית כאן ועכשיו. זו אשליה. בתהליכי התפתחות ומודעות הסבלנות היא כלי עבודה בסיסי. הסבלנות עוזרת לנו בכל התחומים – בהורות שלנו, במערכות יחסים, בהתפתחות, בגינה הביתית, במערכות יחסים, בהגשמת חלומות.
~~~

סבלנות זו אנרגיה עוצמתית אך שקטה שיש בה המון הכלה. אנחנו יודעים ש ”לַכֹּל, זְמָן; וְעֵת לְכָל-חֵפֶץ, תַּחַת הַשָּׁמָיִם. עֵת לָלֶדֶת, וְעֵת לָמוּת; עֵת לָטַעַת, וְעֵת לַעֲקוֹר נָטוּעַ.“  את מבינה שלדברים יש זמן. הרצון שהדברים יקרו כאן ועכשיו הוא אנושי ומובן אבל לא תמיד לטובתנו. לעתים צריך לאפשר לדברים לקרות. לזוז הצידה, לא להפריע. ולחכות. סַבְלָנוּת זו אנרגיה עדינה, רכה שמשתחררת כאשר אנחנו מבקשים ממנה. סבלנות, בואי, תהיי. והיא נוכחת ומאפשרת לנו לחכות. לסבול בשקט. לסמוך על עצמנו שלא נשמוט את התהליך, לא ננסה להשתלט עליו.
פשוט, נהיה. נהיה, פשוט.

הסבלנות, שבשורשיה מגיעה מן הסבל  מביאה אלינו שלווה גדולה וידיעה, שהתפקיד שלנו הוא לעשות, לרצות, לחלום, להגשים. אנחנו פועלים למען המטרה שלנו ונעזרים בה, בסבלנות, לתת לדברים להיות. לתת לפעולות להתרחש. 

הבשורה הטובה היא שסבלנות זו אנרגיה גמישה ומתרחבת. אפשר ללמוד סבלנות ולהפוך להיות מאדם חסר סבלנות לאדם שהסבלנות מאפיינת אותו. היצירה, שהיא פעולה תהליכית מעצם היותה היא תרגול מצויין להרחבת הסבלנות.

מקור ההשראה לסבלנות – כמו להרבה תהליכים אחרים – הוא הטבע. הטבע הוא מקור הסבלנות כולה וכשאנחנו מתבוננים בתהליכים שמתרחשים בטבע אנחנו מבחינים במידת הסבלנות שנדרשת לעץ להצמיח עלים, פרחים ופרות. העץ מחכה בקור, בחום וכשנעים לו. עושה כמיטב יכולתו ומאפשר לדברים להיות. ככה זה, "כמו שהטבע רגיל" (ריטה \ עידן רייכל)

סַבְלָנוּת זו את שיודעת שאת יודעת. מחכה כי האמונה שלך כבר רחבה, שורשית ואת יודעת שכל שקורה  – קורה לטובתך. מן הסתם הסבלנות תהיה קלה יותר לאנשים בגיל שלי (54+) ומעלה, שאנחנו כבר יודעים דבר או שניים על החיים ותהיה מאתגרת לצעירים.

 

משימה מסבלנות אלייך

משימה שבועית

בכל יום בשבוע את יוצאת למקום עם טבע – שדה, פארק עירוני או כל דבר שיש בו התרחשות של הטבע. את פשוט יושבת, מתבוננת ומקשיבה. נושמת עמוק ונותנת לרגע הזה להיות. מתבוננת ולומדת סבלנות מה היא. בהצלחה.

להזמנת תמונה - סבלנות

התמונות של Dalia be happy הן מילים שמגשימות מציאות. את מוזמנת לבחור לך תמונות מקולקציית המילים הטובות כאן, לתלות מול עינייך ולזכות להשראה, העצמה והגשמה.

השארת תגובה

לוגו של וואטסאפ כתבו לי כאן
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן