פשטות הקיום שעור 2

פשטות הקיום – שעור שני: מה היא פשטות הקיום עבורך.

היום נברר  – מה היא פשטות הקיום עבורנו. כל אחת מאיתנו והפשטות שלה. מה סגנון החיים שלך כשאת בפשטות, מה מכילה הפשטות שלך, איך היא נראית, מה הריח שלה, איך את מרגישה בתוכה, איך נראה הזמן הפנוי שלך כשאת בפשטות. מה את קוראת ועם מי את מתראה. איך נראות מערכות היחסים שלך ואיך את נראית כשאת פשוטה. 

כל תהליך של השתנות, של בחירה, של יצירת מציאות חיים מתחיל בבדיקה – מה הדבר הזה בשבילי. מה הפשטות שלי. כך עשינו עם המילה שמחה, בדקת מה משמח אותך.  כך נעשה עם פשטות הקיום. כל אחת והפשטות שלה. באופן מעשי. עד שלא תבררי ותביני מה היא הפשטות שלך – יהיה לך קשה לבחור בה. 

לא אתיימר לומר שמצאתי את הפשטות שלי. יש הרבה דברים מורכבים בחיי שאני עובדת על ההפשטה שלהם. אולי זו רק אני שמרגישה מסובכת ומורכבת ושואפת להקל עלי ואולי זה באמת אצל כולנו, הרצון הזה שיהיה פשוט. 

 

מה היא פשטות הקיום בשבילי?

האם לפשטות יש ריח, צבע ומרקם? האם פשטות היא ערך מוחלט או מושג סובייקטיבי, אישי? האם יהלום יכול להיות פשוט? האם עץ יותר פשוט מפלסטיק? התשובה הנכונה היא – שכל התשובות נכונות. רק את יודעת מה היא פשטות עבורך. כדי שפשטות תתקיים עבורך היא צריכה להיות הפשטות שלך. אם נתייחס למה שליאונרדו דה וינצ'י אמר – "הפשטות היא נטרול המורכבות". זו בדיוק הדרך לבדוק מה היא פשטות עבורך – כל מה שלא מורכב. מסובך. כל מה שמסובך ואת חושקת בו בחייך, תְּפַשְּׁטִי. כן, זה אפשרי. 

תהליך של הפשטה הוא תהליך הסרת המורכבות והסיבוך. למשל: את מאד אוהבת את העבודה שלך אבל המרחק והפקקים משגעים אותך. בתהליך ההפשטה את עובדת מהבית, חלק מהימים וכך את נשארת בעבודה ומפשטת את המורכבות. מערכת יחסים בחייך חשובה לך אבל היא מורכבת ומעמיסה. בתהליך ההפשטה את מבררת איך את יכולה להשאיר את מערכת היחסים בלי המורכבות אולי בשיחה כנה, אולי בניקוי התדר, אולי עם עזרה ממטפלת טובה. חשוב שתזכרי שאין משהו שאין לו פתרון לטובת כולם.

פשטות הקיום היא אנרגיה.

כל מילה או צמד מילים היא בעצם אנרגיה, קידוד. עצם העיסוק שלנו במילה \ אנרגיה \ קוד מייצרים נוכחות שלה במרחב שלנו. כך שכשאני מייצגת את המילה \ אנרגיה \ קוד בתמונות אני יוצרת אצלך ובמרחב תנועה של האנרגיה. עצם ההתבוננות שלך במילה \ קוד \ אנרגיה יוצרת תנועה בתוך המרחב שלך ובתוך המהות שלך כך שמן הסתם, כשאת רואה את הפוסטים שלי את מאפשרת לתנועה של פשטות להתרחב. הבחירה שלך, הפרשנות שלך למילה \ קוד \ אנרגיה קובעת את תהליך הבחירה.
* לא נורא אם זה נשמע לך אולי סינית. 

ווידוי – אני והפשטות.

אני רוצה להמשיך בווידוי – החיבור לפשטות חדש עבורי. בעבר לא התחברתי לפשטות, אהבתי ועודני צבעים, ודפוסים וכל מיני דברים שאינם דווקא פשוטים במהות כפי שהבנתי אותה. בהיותי מעצבת אופנה המונח פשטות היה מקור השראה אינסופי למוצרים מכותנה, מוצרי בייסיק, מראה נייר עיתון ממוחזר ועוד. השנים חלפו, בגרתי והמילה פשטות חלחלה לאט לאט לחיי והבנתי שאני חיה בגעגועים עמוקים להווייה הזו, הפשטות. עוד הבנתי שהיא לא אובייקטיבית והיא לא באמת יכולה להתקיים רק בבז' וקרם כפי שנהגנו לפרש אותה באופנה. המילה פשטות היא חווייה עמוקה ואישית. אנרגיית הפשטות זמינה עבורי כשאני בוחרת להיות פשוטה – בלי קשר למרקם השולחן או לתבשיל. הפשטות היא פשוט, לא מורכבת. או כמו שאומר פאולו קאלו – "הדברים הפשוטים ביותר בחיים הם המיוחדים ביותר; רק אנשים חכמים מסוגלים להבין אותם"  

כל כך מורכב להיות פשוט ב 2022.

"היות פשוט זה הדבר הקשה ביותר בעולם, ואין דבר קשה יותר היום מלשדר פשטות ולהביע אותה, כי העולם נעשה כה מסובך." ~ וים ונדרס (במאי קולנוע, מלאכים בשמי ברלין). זה לא פשוט העניין הזה של להיות פשוט. על כן אני מציעה לך להקדיש קצת זמן ומחשבה, לתת לרטט הפשטות לרטוט בך ולאפשר לרטט הזה להביע את עצמו במרחב שלך. 

למה לבחור בפשטות החיים?

אנחנו חיות בתקופה מדהימה, סוערת, מאתגרת. השפע הוא אחד הדברים שמאפיינים את הרוח הכללית ויש הכל מהכל ובעיקר יש יותר מדי מכל דבר. אם את כמוני בגילאי 50+ את בטח כמוני, מחפשת את הפשטות. רוצה להניח את המורכבות וליהנות מהזמן. אני מתייחסת לגיל הזה כי זה שלב בחיים שהוא כמעט הרגע האחרון לבצע שינוי עמוק ולהתחבר למהות הפשוטה, המרשימה, המקסימה שלנו. ממה שאני רואה סביבי סביב בגיל הזה יש רצון ליישר קו עם עצמנו ועצמנו עוברת דרך הפשטות שלנו.

איך תדעי לזהות את הפשטות שלך.

ראשית, זה דינמי. מה שנראה לך פשוט היום יכול להיות מיותר בעוד זמן מה. אנחנו בוחרות לעכשיו, לזמן הקרוב. אנחנו נעות בתנועה תמידית כך שיש מקום לטעות ולתקן, לבחור ולעדכן. תמשיכי לעקוב אחרי ובמהלך החודש הקרוב נגלה, רובד אחרי רובד, מה היא פשטות הקיום שלך.

אני שמחה שאת כאן, איתי במסע לשמחת הלב, יוצרת תודעה שמחה שמהדהדת בתוכך ומהדהדת הלאה.

באהבה גדולה, דליה

תמשיכי לעקוב אחרי בעמוד הפייסבוק שלי, כאן | בבלוג, כאן

מזמינה אותך להצטרף אלי ללמידה יומיומית ובה:

1. תבחרי בשמחה שלך בשבילך.
2. תצטרפי אלי לחדר הכושר שנקרא כל יום קורה משהו טוב לאימון והרחבת השמחה (והתודעה) שלך.
3. לבצע את המשימות שאני נותנת, בעיקר בימי שלישי.
4. להתפנק בהטבות והנחות, מתנות שאני נותנת
5. להיות שגרירת שמחה ולהפיץ שמחה בעולם.
6. והכי חשוב! לחיות חיים באיכות חיים גבוהה, להנות משמחה ואהבה אמיתית, אותנטית.

נעים מאד, אני דליה ברנובר

בעלת המותג Dalia be happy אני מעצבת \ יוצרת \ ססורגת \ יוצרת שמחה \ מתקשרת \ אמא לשלושה \ בת זוג \ מבנימינה \ מבאר שבע \ אשה שמחה, מלאת אהבה.

מוזמנות להצטרף אלי ולבחור בשמחה

איפה ואיך כל אלה מתרחשים?

לייק + עקבי

קבוצה שקטה

 

בכל יום אני מפרסמת פוסט בעמוד הפייסבוק שלי את מוזמנת להיכנס – כאן הלינק לעשות לייק ולעקוב ולקבל בכל בוקר את האימון היומי לשמחה.

את מוזמנת להצטרף, כאן לקבוצת וואטסאפ שקטה בה אני מפרסמת בכל בוקר את האימון היומי לשמחה. (ההצטרפות היא מהטלפון)

האם זה עולה כסף?

האימונים היומיומיים מפורסמים ואינם עולים כסף. במשך הזמן אציע לך להצטרף אלי לסדנאות, לפעילויות ולרכוש מוצרים בתשלום. מאחר ואת עוקבת אחרי, תמיד תקבלי הטבות והנחה.

אז..יאללה את מצטרפת אלי, ללמוד את
שמחת הלב שלך?

מחכה לך באהבה גדולה ובשמחה!

השארת תגובה

לוגו של וואטסאפ כתבו לי כאן
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן