פשטות הקיום שעור 4

פשטות הקיום – שעור רביעי: 

תנועת ההאטה, עומס ושקט: או ליפא העגלון.

"קוראים לו ליפא העגלון

והוא אולי האחרון 

שיש לו עוד פלטפורמה ישנה.

איני מבין בשום פנים

לאן כולם ממהרים –

ריצה לקראת השד יודע מה.

אז ליפא העגלון אומר

שקצת פחות זה קצת יותר

צריך למתוח המושכה

וקצת לקחת חזרה"

יחיאל מוהר \ אריה לבנון

וברצינות, לאן אנחנו ממהרות כל כך?

בחיים הקודמים שלי מיהרתי והייתי לחוצה רוב הזמן. סיימתי משהו וכבר הייתי במשהו הבא. נשמתי  כמובן מאליו, לא עצרתי להכיר תודה על שום דבר, הייתי עמוסה ולחוצה. כל הזמן. כשאני מדברת על החיים שלי אני מחלקת אותם ללפני ואחרי. לפני ואחרי הסרטן. אחרי הסרטן הבנתי שעומס ולחץ אינם טובים לי. יחד עם התורות הרוחניות שנחשפתי אליהם, יחד עם החזרה ליצירה במלאכות יד הבנתי שאני צריכה וזקוקה למען הריפוי העמוק שלי לאיטיות. הכל השתנה מאז. כשאני מגיעה למקום פנסטי, אני עוצרת, נושמת אותו. ממלאה את הריאות בחוויה גם עם אוותר על הדבר הבא. כשאני חוזרת מחוויה אני לא מחכה לבאה אחריה. אני מבשלת בעצמי, מעדיפה מוצרים שאני מכירה מי גידל ויצר. החיים שלי הפכו להיות איטיים, מלאי זמן פנוי. עומס אינו בטווח החיים שלי יותר. ברור שוויתרתי על הרבה הרבה דברים אבל זכיתי בי, בזמן הפנוי שלי, בגמישות, במימוש ובעוד כל כך הרבה דברים טובים.

כשאני פוגשת אישה בת גילי והיא מדברת איתי על העומס אני צוחקת ואומרת – עומס זה לגיל 40 כי אני באמת חושבת שלכל דבר יש גיל ולחכות לפנסיה זה כל כך מוזר. הזמן הוא כאן ועכשיו.

תנועת האיטיות – Slow

 זו תנועה שנוצרה בעקבות הקמת סניף מקדולנדס בפירנצה והתנגדות האזרחים. הרעיון המרכזי של תנועת ההאטה הוא להאט. Slow food ההפך מ Fast food.
או כמו שאומר ליפא העגלון – ריצה לקראת השד יודע מה. זו תנועה שמעודדת את האיטיות. בישול, מלאכות יד, עשיה עצמית Makers, קרבה לעצמך. 

גורם התחלואה מספר 1 בעולם המערבי לפחות הוא לחץ. הקשר בין לחץ למבחר גדול של מחלות הוכח. עומס, מהירות, חוסר בזמן פנוי גורם ללחץ, אי שביעות רצון, FOMO ותחושת החמצה אין סופית. המהירות הפכה למדד כל כך חשוב בחיים שלנו, שאף אחד לא עוצר לשאול שאלות. רצים הלאה.

תראו מה קרה בקורונה. בסגר הראשון היינו אחוזי התפעלות מהבית, הילדים, המשפחה, הסביבה הקרובה, 100 המטר מסביב, השכנים, הפאזלים, מלאכות היד.

וכאילו לא למדנו כלום. חזרנו למהר, להספיק, לרוץ, שכחנו כל כך מהר…

אותי הסריגה מלמדת זמן איכות מה הוא. היצירה, הכתיבה. היום אני יודעת לעצור, לנשום, לשמוח מכל פרפר שעף לידי, ליהנות מהיש במלוא העוצמה. ויש כל כך הרבה. לא, זה לא היה שינוי קל או מהיר. אבל אני חוזרת ומודה עליו. כל יום אני מודה על הזכות הפשוטה להיות. ויש לי עוד דרך ארוכה לעבור.

אני יודעת שהעומס מעוור (מלשון עיוור) ומתמכרים אליו ממש כמו אל סמים. כשאין לך זמן את עמוסה את בעשייה ואין לך רגע לעצור ולדבר אלייך, לבדוק אותך. אני יודעת, הייתי שם. ואז הגיע הסרטן והכל נעצר באחת ברגע אחד ומאז לא חזרתי להיות עמוסה. בתהליך ארוך ועמוק הבנתי שאני לא יכולה ככה יותר. הבנתי שזה מצב חולני עבורי. אז למדתי להאט ולמדתי שיש תנועה כזו בעולם של אנשים בוחרים באיטיות כדרך חיים. 

ומה עושות עם זה?

אני יודעת. יש לך אחריות וחובות, ומשרה תובענית, והמון מקומות להיות בהם. ובכל זאת, אם את מרגישה קריאה פנימית להאט, לבחור בפשטות ואיטיות על פני מהירות – תמצאי דרך. לאט לאט, תפני דברים, תבדקי שוב את סדרי העדיפויות שלך. תבחרי בך על פני דברים אחרים. תבדקי מה באמת מתאים לך.
פשטות החיים נמצאת באיטיות. שם מתנהל הקסם הגדול שלה. לאט לאט תצטרפי אלינו, האנשים האיטיים. 

ככה זה במסע אל שמחת הלב. אנחנו בוחרות בנו, קודם כל. אנחנו במרכז. 

לקריאה והרחבה על תנועת ההאטה – כאן

במסע לשמחת הלב אנחנו עוברות דרך מילים שהן אנרגיות, קוד שיוצר אצלנו שינוי בזרימה וללא כאב. בכל חודש נושא אחר והחודש הזה אנחנו עוסקות בפשטות. כל הנושאים שכבר דיברנו נמצאים כאן (תלחצי על המילה)

מזמינה אותך להצטרף אלי ללמידה יומיומית ובה:

1. תבחרי בשמחה שלך בשבילך.
2. תצטרפי אלי לחדר הכושר שנקרא כל יום קורה משהו טוב לאימון והרחבת השמחה (והתודעה) שלך.
3. לבצע את המשימות שאני נותנת, בעיקר בימי שלישי.
4. להתפנק בהטבות והנחות, מתנות שאני נותנת
5. להיות שגרירת שמחה ולהפיץ שמחה בעולם.
6. והכי חשוב! לחיות חיים באיכות חיים גבוהה, להנות משמחה ואהבה אמיתית, אותנטית.

נעים מאד, אני דליה ברנובר

בעלת המותג Dalia be happy אני מעצבת \ יוצרת \ ססורגת \ יוצרת שמחה \ מתקשרת \ אמא לשלושה \ בת זוג \ מבנימינה \ מבאר שבע \ אשה שמחה, מלאת אהבה.

מוזמנות להצטרף אלי ולבחור בשמחה

איפה ואיך כל אלה מתרחשים?

לייק + עקבי

קבוצה שקטה

 

בכל יום אני מפרסמת פוסט בעמוד הפייסבוק שלי את מוזמנת להיכנס – כאן הלינק לעשות לייק ולעקוב ולקבל בכל בוקר את האימון היומי לשמחה.

את מוזמנת להצטרף, כאן לקבוצת וואטסאפ שקטה בה אני מפרסמת בכל בוקר את האימון היומי לשמחה. (ההצטרפות היא מהטלפון)

האם זה עולה כסף?

האימונים היומיומיים מפורסמים ואינם עולים כסף. במשך הזמן אציע לך להצטרף אלי לסדנאות, לפעילויות ולרכוש מוצרים בתשלום. מאחר ואת עוקבת אחרי, תמיד תקבלי הטבות והנחה.

אז..יאללה את מצטרפת אלי, ללמוד את
שמחת הלב שלך?

מחכה לך באהבה גדולה ובשמחה!

השארת תגובה

לוגו של וואטסאפ כתבו לי כאן
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן